Musteri Girişi

Mobil Web Sitesi Tasarımı – Responsive Tasarım

“Responsive Tasarım ile Tüm Cihazlar İçin Tek Çözüm”

Responsive yani mobil uyumlu web sitesi tasarımı, bir web sitesinin mobil cihazlardan erişildiğinde telefondaki bir uygulama gibi okunması ve gezilmesi kolay biçimde görüntülenmesini sağlar. Responsive web tasarım günümüzde dünya çapında yaygın olarak kullanılmasına rağmen İzmir’ de mobil uyumlu web sitesi tasarımı henüz yaygınlaşmamıştır.

Neden Responsive Web Tasarım’ a Sahip Olmalısınız?

  • Türkiye’ de internet erişiminin %37′ si telefon ve tabletlerden yapılıyor. Bu cihazlarda daha iyi kullanıcı deneyimi sağlamak, kullanıcıların sitenizde daha fazla zaman harcaması ve sizi daha iyi tanıması anlamına gelir. Bu da pazarlamak istediğiniz ürün veya hizmetinizin tanıtımı ya da vermek istediğiniz mesajı aktarabilmek için size daha fazla fırsat sağlar.
  • Mobil web sitesinin aksine responsive web tasarımda tek bir tasarım farklı cihazlara uyum sağlayarak çalışır. Mobil siteniz varsa normal sitenizin yanında mobil sitenizi ayrıca güncellemeniz gerekir, bu da her güncellemenin size maliyetini artırır. Oysa responsive web tasarımla yapılmış bir sitede tek bir güncelleme yapmanız yeterlidir.
  • Mobil uyumlu tasarıma sahip web siteleri daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağladığından Google gibi arama  motorlarında daha üst sıralarda yer alır. (Arama motoru optimizasyonu)
  • Responsive web tasarım kalitenizi gösterir. Günümüzde saygın ve büyük firmaların birçoğu mobil cihazlara uygun web sitelerine sahiptir.

responsive-web-tasarim

Responsive Web Tasarım Nasıl Çalışır?

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi responsive tasarım ile yapılmış bir sitede içerik en uygun görüntüleme ve gezinti için cihaza uygun boyutlara gelir. Böylece içeriği görüntülemek için yakınlaştırmaya, sağa veya sola kaydırmaya gerek kalmaz.

Sitemizi mobil cihazınızdan yatay ve dikey olarak görüntüleyerek responsive tasarımı deneyebilirsiniz.